Murata Electronics North America GRM1882C1H100FA01D
GRM1882C1H100FA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1882C1H100FA01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1882C1H100FA01D.pdf
Availability of GRM1882C1H100FA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1882C1H100FA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1882C1H100FA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1882C1H100FA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1882C1H100FA01D today.
SeriesGRM1882C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1882C1H100FA01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1882C1, GRM1882C1H100FA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1882C1H100FA01D Details Description
Related parts for GRM1882C1H100FA01D
IC INVERTER 8-INPUT 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LOGARITHMIC AMP 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.45A 338 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.4A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 75 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 1A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
MICRO 37C P 12" WHT NI datasheet.pdf