Murata Electronics North America GRM1885C1E122JA01D
GRM1885C1E122JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1E122JA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1E122JA01D.pdf
Availability of GRM1885C1E122JA01D
QUANTITY
GRM1885C1E122JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1E122JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1E122JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1E122JA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1E122JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1E122JA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1E122JA01D
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK DIVIDER 14TDFN datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 DUAL 16DIP datasheet.pdf
CABLE CAT6A 8COND 23AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
BOARD SAR ADC LTC2368-16 datasheet.pdf
47.30L X 6.00DIA datasheet.pdf
LOCKNUT, PG 13.5, PLASTIC datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf