Murata Electronics North America GRM1885C1E122JA01D
GRM1885C1E122JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1E122JA01D
Brief Description
CAP CER 1200PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1E122JA01D.pdf
Availability of GRM1885C1E122JA01D
QUANTITY
GRM1885C1E122JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1E122JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1E122JA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1E122JA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1E122JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1E122JA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1E122JA01D
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 43.47VC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 74.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 1411 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.8V 4-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
350 TB WIR PRO 180 SOLID datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf