Murata Electronics North America GRM1885C1E681JA01D
GRM1885C1E681JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1E681JA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1E681JA01D.pdf
Availability of GRM1885C1E681JA01D
QUANTITY
GRM1885C1E681JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1E681JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1E681JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1E681JA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1E681JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1E681JA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1E681JA01D
IC AUD/VID SWITCH SPI SER 16QSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 880KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
LED ORANGE 2SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf