Murata Electronics North America GRM1885C1H120JA01J
GRM1885C1H120JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H120JA01J
Brief Description
CAP CER 12PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H120JA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H120JA01J
QUANTITY
GRM1885C1H120JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H120JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H120JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H120JA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H120JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H120JA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H120JA01J
RES SMD 300 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SAMPL SHTDWN 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
IC PCI SW 24LANE 6PORT 324-FCBGA datasheet.pdf
28P MTA100 CONN ASSY GRN LF datasheet.pdf
IC SWITCH 8CH PROG 36VQFN datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 36POS datasheet.pdf
FUSE 6A DII/E27 500VAC datasheet.pdf