Murata Electronics North America GRM1885C1H121JA01J
GRM1885C1H121JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H121JA01J
Brief Description
CAP CER 120PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H121JA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H121JA01J
QUANTITY
GRM1885C1H121JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H121JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H121JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H121JA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H121JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H121JA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H121JA01J
IC FLASH 2MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 4POS TIN PCB datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 250MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 5' REVERSED datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CLIP LATCHING PUSH MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf