Murata Electronics North America GRM1885C1H150GA01J
GRM1885C1H150GA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H150GA01J
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H150GA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H150GA01J
QUANTITY
GRM1885C1H150GA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H150GA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H150GA01J
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H150GA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H150GA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H150GA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H150GA01J
MOSFET N-CH 100V 10A IPAK datasheet.pdf
IC AMP TRIPLE MUX 1GHZ 24-QFN datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL LOW 50PPM datasheet.pdf
IGBT 1200V 55A 227.2W TO247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 13.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5.5A TO252AA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf