Murata Electronics North America GRM1885C1H220FA01J
GRM1885C1H220FA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H220FA01J
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H220FA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H220FA01J
QUANTITY
GRM1885C1H220FA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H220FA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H220FA01J
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H220FA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H220FA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H220FA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H220FA01J
RES 680 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY MIXER 4V SOT-143 datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS M12 5V MINI datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CABLE 3COND 6AWG WHITE 100' datasheet.pdf
IPD M8 SHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Panel Mount, Through Hole datasheet.pdf