Murata Electronics North America GRM1885C1H270JA01D
GRM1885C1H270JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H270JA01D
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H270JA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H270JA01D
QUANTITY
GRM1885C1H270JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H270JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H270JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H270JA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H270JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H270JA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H270JA01D
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 225mA (Switch) Backlight TSOT-23-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT RED datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.38KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf