Murata Electronics North America GRM1885C1H2R0BA01D
GRM1885C1H2R0BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H2R0BA01D
Brief Description
CAP CER 2PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H2R0BA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H2R0BA01D
QUANTITY
GRM1885C1H2R0BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H2R0BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H2R0BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H2R0BA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H2R0BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H2R0BA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H2R0BA01D
CONN HEADER RT/A 16POS .100 GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 304VC SMC datasheet.pdf
IC FPGA 562 I/O 1020BGA datasheet.pdf
RES 143 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 25MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.8V 3-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf