Murata Electronics North America GRM1885C1H2R0CA01J
GRM1885C1H2R0CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H2R0CA01J
Brief Description
CAP CER 2PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H2R0CA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H2R0CA01J
QUANTITY
GRM1885C1H2R0CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H2R0CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H2R0CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H2R0CA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H2R0CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H2R0CA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H2R0CA01J
MODULE SDRAM DDR 128MB 200SODIMM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REGSTERD TRSCVR 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
5+5 WAY MALE CRIMP L/BORE + JS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
OSC XO 212.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf