Murata Electronics North America GRM1885C1H2R6CA01D
GRM1885C1H2R6CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H2R6CA01D
Brief Description
CAP CER 2.6PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H2R6CA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H2R6CA01D
QUANTITY
GRM1885C1H2R6CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H2R6CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H2R6CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H2R6CA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H2R6CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H2R6CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H2R6CA01D
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 68.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 0-25BARG 0-5V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf