Murata Electronics North America GRM1885C1H3R9BA01J
GRM1885C1H3R9BA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H3R9BA01J
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H3R9BA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H3R9BA01J
QUANTITY
GRM1885C1H3R9BA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H3R9BA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H3R9BA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H3R9BA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H3R9BA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H3R9BA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H3R9BA01J
SWITCH DIP 4POS UNSEALED GOLD 5V datasheet.pdf
Connector Receptacle 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CBL RIBN 60COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 200A TO-263 datasheet.pdf
TRANSMITTER MOD AM 433MHZ 12V datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1.5KV X7R 1210 datasheet.pdf
OSC XO 81.10MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 3 OHM 175W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN MALE M12 5POS RA PCB datasheet.pdf