Murata Electronics North America GRM1885C1H470JA01D
GRM1885C1H470JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H470JA01D
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H470JA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H470JA01D
QUANTITY
GRM1885C1H470JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H470JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H470JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H470JA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H470JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H470JA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H470JA01D
CONN EDGE DUAL .156 DIP 50POS datasheet.pdf
IC 4.35V O-D 10% SOT23-3 datasheet.pdf
TRANSISTOR RF NPN 12V SOT-23 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DL .100 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 3PS 22AWG .156 TIN datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 85.3MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf