Murata Electronics North America GRM1885C1H5R6BA01D
GRM1885C1H5R6BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H5R6BA01D
Brief Description
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H5R6BA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H5R6BA01D
QUANTITY
GRM1885C1H5R6BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H5R6BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H5R6BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H5R6BA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H5R6BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H5R6BA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H5R6BA01D
CONN HDR 2MM MALE 2ROW STR 40POS datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS FEMALE CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
PMI NEON DATALITE RED 56K CYLIND datasheet.pdf
EEPROM SPI 256KB 8TSSOP datasheet.pdf
TM40 TERM WO PERISHABLE datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS datasheet.pdf