Murata Electronics North America GRM1885C1H681GA01J
GRM1885C1H681GA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H681GA01J
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H681GA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H681GA01J
QUANTITY
GRM1885C1H681GA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H681GA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H681GA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H681GA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H681GA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H681GA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H681GA01J
HEX STANDOFF 4-40 BRASS 1/2" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44MQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.8A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf