Murata Electronics North America GRM1885C1H681JA01D
GRM1885C1H681JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H681JA01D
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H681JA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H681JA01D
QUANTITY
GRM1885C1H681JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H681JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H681JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H681JA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H681JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H681JA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H681JA01D
IC CODE HOPP ENCODER 15FUNC 8DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M10-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
RES 39 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
CONNECTOR MINI HOOK TEST WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 84.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
WASHER FLAT M2.5 PLASTIC datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf