Murata Electronics North America GRM1885C1H682JA01J
GRM1885C1H682JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H682JA01J
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H682JA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H682JA01J
QUANTITY
GRM1885C1H682JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H682JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H682JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H682JA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H682JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H682JA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H682JA01J
TOOL HAND CERTI-CRIMP II W/DIES datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 13.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET 16POS STRAIGHT PCB datasheet.pdf
IC FIFO 16384X18 7-5NS 80QFP datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
TPUTTY 502 FG2 070 18" X 18" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 12A 5DFN datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf