Murata Electronics North America GRM1885C1H6R6CA01D
GRM1885C1H6R6CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H6R6CA01D
Brief Description
CAP CER 6.6PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H6R6CA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H6R6CA01D
QUANTITY
GRM1885C1H6R6CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H6R6CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H6R6CA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H6R6CA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H6R6CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H6R6CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H6R6CA01D
CAP CER 150PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Crystal 7.3728MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC LIU E1 QUAD 80TQFP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG RED 250' datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 200PO datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
R/A REC POWER BLADE datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000000 MHZ datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf