Murata Electronics North America GRM1885C1H6R9CA01D
GRM1885C1H6R9CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H6R9CA01D
Brief Description
CAP CER 6.9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H6R9CA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H6R9CA01D
QUANTITY
GRM1885C1H6R9CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H6R9CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H6R9CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H6R9CA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H6R9CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H6R9CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H6R9CA01D
IC ADC 16BIT 2MSPS 48-TQFP datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 85NS 28EDIP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
DDR3 204P 9.2H STD B-L076 datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
QSFP HEAT SINK FOR 1X1 W/ EMISPR datasheet.pdf
BS II SNGL datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS PNL MNT SKT datasheet.pdf