Murata Electronics North America GRM1885C1H7R0DA01J
GRM1885C1H7R0DA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H7R0DA01J
Brief Description
CAP CER 7PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H7R0DA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H7R0DA01J
QUANTITY
GRM1885C1H7R0DA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H7R0DA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H7R0DA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H7R0DA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H7R0DA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H7R0DA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H7R0DA01J
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IDE4K 2.5" FLASH DISK 6GB datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
DRAWER 12.1X17.4X8.8" GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CABLE 15COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf
TV 8C 8#16 SKT RECP datasheet.pdf
3300UF 16V 12,5X25 datasheet.pdf