Murata Electronics North America GRM1885C1H821GA01D
GRM1885C1H821GA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H821GA01D
Brief Description
CAP CER 820PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H821GA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H821GA01D
QUANTITY
GRM1885C1H821GA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H821GA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H821GA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H821GA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H821GA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H821GA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H821GA01D
CABLE SERIAL INTER DB9M-DB9F 2M datasheet.pdf
IC INVERTER HEX LV 5V 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 54.9KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.4A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1W DO214AC datasheet.pdf