Murata Electronics North America GRM1885C1H8R9DA01D
GRM1885C1H8R9DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H8R9DA01D
Brief Description
CAP CER 8.9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H8R9DA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H8R9DA01D
QUANTITY
GRM1885C1H8R9DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H8R9DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H8R9DA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H8R9DA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H8R9DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H8R9DA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H8R9DA01D
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN STACKER 3POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC FET RF LDMOS 220W H-37260-2 datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 670MA 250 MOHM SMD datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 36POS DR LOW P datasheet.pdf