Murata Electronics North America GRM1885C1H9R9DZ01D
GRM1885C1H9R9DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H9R9DZ01D
Brief Description
CAP CER 9.9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H9R9DZ01D.pdf
Availability of GRM1885C1H9R9DZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C1H9R9DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H9R9DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H9R9DZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H9R9DZ01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H9R9DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H9R9DZ01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H9R9DZ01D
IC XDCP 32-TAP 10K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 310MW SOD323F datasheet.pdf
MIC COND ANALOG NOISE CAN -47DB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.1A 50 MOHM TH datasheet.pdf
OSC SO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf