Murata Electronics North America GRM1885C1HR10BD01D
GRM1885C1HR10BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1HR10BD01D
Brief Description
CAP CER 0.1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1HR10BD01D.pdf
Availability of GRM1885C1HR10BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C1HR10BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1HR10BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1HR10BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.10pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1HR10BD01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1HR10BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1HR10BD01D Details Description
Related parts for GRM1885C1HR10BD01D
UDOC FLASH DISK 32MB datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 5W T18 datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR CLEAR datasheet.pdf
SSR 50A BURST FIRE CONTROL 10V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 75W datasheet.pdf
CONN MALE TERM 14-16AWG GOLD datasheet.pdf
RES 0.169 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MODULE 802.15.4 2.4GHZ 18DBM datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 250' datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.4MM datasheet.pdf