Murata Electronics North America GRM1885C1HR30BD01D
GRM1885C1HR30BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1HR30BD01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1885C1HR30BD01D.pdf
Availability of GRM1885C1HR30BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C1HR30BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1HR30BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1HR30BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1885C1HR30BD01D today.
SeriesGRM1885C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1885C1HR30BD01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1HR30BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1HR30BD01D Details Description
Related parts for GRM1885C1HR30BD01D
CONN HEADER .100 SINGL STR 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CORD 12 POS FEMALE 2M datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 2.2A 30 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGE .100 25POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X5R 0402 datasheet.pdf