Murata Electronics North America GRM1885C1HR80CZ01D
GRM1885C1HR80CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1HR80CZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1HR80CZ01D.pdf
Availability of GRM1885C1HR80CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C1HR80CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1HR80CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1HR80CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1HR80CZ01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1HR80CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1HR80CZ01D Details Description
Related parts for GRM1885C1HR80CZ01D
CONN HEADER 2MM DUAL SMD 42POS datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 18POS .156 GRN datasheet.pdf
CAP MICA 910PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CORD COIL REVERSED 4-4 WHITE 14' datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 36-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
220UF 10V 6,3X7,7 datasheet.pdf