Murata Electronics North America GRM1885C2A102GA01D
GRM1885C2A102GA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A102GA01D
Brief Description
CAP CER 1000PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A102GA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A102GA01D
QUANTITY
GRM1885C2A102GA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A102GA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A102GA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A102GA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A102GA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A102GA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A102GA01D
IC REG BUCK 3.3V 3A TO263-7 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16POWERDIP datasheet.pdf
TRANS NPN 12V 1.5A TSMT3 datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SMA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P10C VERT SHLD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 5% 2910 datasheet.pdf
OSC CRO 0777-0880 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.1A TO92 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD datasheet.pdf