Murata Electronics North America GRM1885C2A102JA01J
GRM1885C2A102JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A102JA01J
Brief Description
CAP CER 1000PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A102JA01J.pdf
Availability of GRM1885C2A102JA01J
QUANTITY
GRM1885C2A102JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A102JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A102JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A102JA01J
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A102JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A102JA01J Details Description
Related parts for GRM1885C2A102JA01J
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 2008 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
BEAD FERRITE 300 OHM 100MA 1005 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 720 I/O 1923FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf