Murata Electronics North America GRM1885C2A1R0CA01D
GRM1885C2A1R0CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A1R0CA01D
Brief Description
CAP CER 1PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A1R0CA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A1R0CA01D
QUANTITY
GRM1885C2A1R0CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A1R0CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A1R0CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A1R0CA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A1R0CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A1R0CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A1R0CA01D
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONDITIONER SGNL ISO FREQ INPUT datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER 24B 44PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 14POS CRIMP DUAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG NATURAL 1500' datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf