Murata Electronics North America GRM1885C2A1R3CA01D
GRM1885C2A1R3CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A1R3CA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.3PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A1R3CA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A1R3CA01D
QUANTITY
GRM1885C2A1R3CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A1R3CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A1R3CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A1R3CA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A1R3CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A1R3CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A1R3CA01D
IC ADC 12BIT 1MSPS LP SC70-6 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
IC MPU M680X0 33MHZ 184CQFP datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 4BIT 16-QSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.6KV 500MA DO204 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 27POS .100 30AU datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 79MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf