Murata Electronics North America GRM1885C2A1R9CZ01D
GRM1885C2A1R9CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A1R9CZ01D
Brief Description
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A1R9CZ01D.pdf
Availability of GRM1885C2A1R9CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C2A1R9CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A1R9CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A1R9CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A1R9CZ01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A1R9CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A1R9CZ01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A1R9CZ01D
ROUND CABLE ASSEMBLY 14POS 2M datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 5% 500V 1812 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 3SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 10K OHM 6SIP datasheet.pdf
18POSMICROMNLASSY R/A THRU datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf