Murata Electronics North America GRM1885C2A330FA01D
GRM1885C2A330FA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A330FA01D
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A330FA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A330FA01D
QUANTITY
GRM1885C2A330FA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A330FA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A330FA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A330FA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A330FA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A330FA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A330FA01D
RES ARRAY 7 RES 820 OHM 14SOIC datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A3048N/H1503TR 3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED 2HI 5MM 5V RT ANG RED PC MNT datasheet.pdf
6 FAN TRAY 230V 660CFM datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BARBED FASTENER 0.440" NYLON BLK datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT PIN CRIMP datasheet.pdf