Murata Electronics North America GRM1885C2A330JA01J
GRM1885C2A330JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A330JA01J
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A330JA01J.pdf
Availability of GRM1885C2A330JA01J
QUANTITY
GRM1885C2A330JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A330JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A330JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A330JA01J
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A330JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A330JA01J Details Description
Related parts for GRM1885C2A330JA01J
CONN HEADER RT/A .100 5POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 50POS 0.156 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf