Murata Electronics North America GRM1885C2A3R3CZ01D
GRM1885C2A3R3CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A3R3CZ01D
Brief Description
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A3R3CZ01D.pdf
Availability of GRM1885C2A3R3CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C2A3R3CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A3R3CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A3R3CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A3R3CZ01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A3R3CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A3R3CZ01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A3R3CZ01D
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
JOYSTICK 2AXIS MINI W/HARNESS datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/23/90LF 1.5SN BK datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT PIN datasheet.pdf