Murata Electronics North America GRM1885C2A3R6CZ01D
GRM1885C2A3R6CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A3R6CZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A3R6CZ01D.pdf
Availability of GRM1885C2A3R6CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C2A3R6CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A3R6CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A3R6CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A3R6CZ01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A3R6CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A3R6CZ01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A3R6CZ01D
FITTING TEE POLY CLR 2 X 2" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 14BIT DDR 48TSSOP datasheet.pdf
IC VOLTAGE DETECTOR 2.5V 5TSOP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 72 I/O 84PLCC datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC BATT CHRGR LI-ION 20DSBGA datasheet.pdf
CONN BACKNUT SEALED SZ 2 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf