Murata Electronics North America GRM1885C2A470FA01J
GRM1885C2A470FA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A470FA01J
Brief Description
CAP CER 47PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A470FA01J.pdf
Availability of GRM1885C2A470FA01J
QUANTITY
GRM1885C2A470FA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A470FA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A470FA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A470FA01J
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A470FA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A470FA01J Details Description
Related parts for GRM1885C2A470FA01J
CABLE TIE INTERMED WR BLACK 9.7" datasheet.pdf
IC XDCP 100-TAP 10K 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
KIT CHOKES FOR EXAR datasheet.pdf
LED CBI 3MM HI EFF YELLOW RA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 1.5W DO204AL datasheet.pdf