Murata Electronics North America GRM1885C2A5R9DZ01D
GRM1885C2A5R9DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A5R9DZ01D
Brief Description
CAP CER 5.9PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A5R9DZ01D.pdf
Availability of GRM1885C2A5R9DZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C2A5R9DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A5R9DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A5R9DZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A5R9DZ01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A5R9DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A5R9DZ01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A5R9DZ01D
IC GATE NAND 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.8A 61.7 MOHM datasheet.pdf
FUSE HOLDER CART 250V 6.3A PCB datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC HEX INVERTER HEX SCHM 14TSSOP datasheet.pdf
IC CORE CTRLR 2PHASE 48-QFN datasheet.pdf
MODULE 802.11B/G UART INTERFACE datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 57POS 2.54MM T/H datasheet.pdf