Murata Electronics North America GRM1885C2A7R6CA01D
GRM1885C2A7R6CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A7R6CA01D
Brief Description
CAP CER 7.6PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A7R6CA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A7R6CA01D
QUANTITY
GRM1885C2A7R6CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A7R6CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A7R6CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A7R6CA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A7R6CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A7R6CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A7R6CA01D
RES SMD 7.87M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC FPGA 280 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 31MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.225A 120 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1200W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf