Murata Electronics North America GRM1885C2A820GA01J
GRM1885C2A820GA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A820GA01J
Brief Description
CAP CER 82PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A820GA01J.pdf
Availability of GRM1885C2A820GA01J
QUANTITY
GRM1885C2A820GA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A820GA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A820GA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A820GA01J
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A820GA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A820GA01J Details Description
Related parts for GRM1885C2A820GA01J
TEST JACK PB 6.3A BLUE datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 11POS .100 15AU datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
RES 536 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 287 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIAC 800V 10A TO-220 datasheet.pdf
IC AUDIO AMP CLASS D datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015UF 10% 310VAC AXI datasheet.pdf