Murata Electronics North America GRM1885C2A8R2CA01D
GRM1885C2A8R2CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A8R2CA01D
Brief Description
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A8R2CA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A8R2CA01D
QUANTITY
GRM1885C2A8R2CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A8R2CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A8R2CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A8R2CA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A8R2CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A8R2CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A8R2CA01D
RES 8.2K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ARM7 BLUESTREAK MCU 208CABGA datasheet.pdf
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMPING 16-22AWG datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ22 23 OLIV datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 105POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 250MW SOD123 datasheet.pdf