Murata Electronics North America GRM1885C2A8R5CA01D
GRM1885C2A8R5CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A8R5CA01D
Brief Description
CAP CER 8.5PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A8R5CA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A8R5CA01D
QUANTITY
GRM1885C2A8R5CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A8R5CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A8R5CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A8R5CA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A8R5CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A8R5CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A8R5CA01D
Connector Receptacle, Bottom Entry 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 12A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
PLUG SOCKET MODULE EURO/USA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT PIN datasheet.pdf