Murata Electronics North America GRM1885C2A9R0DZ01D
GRM1885C2A9R0DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A9R0DZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A9R0DZ01D.pdf
Availability of GRM1885C2A9R0DZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C2A9R0DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A9R0DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A9R0DZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A9R0DZ01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A9R0DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A9R0DZ01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A9R0DZ01D
FIXED IND 55UH 500MA 1 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC 24-BIT AUDIO DAC 20SO datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 400V 8A TO252 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8-SOP datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf