Murata Electronics North America GRM1885C2A9R9DA01D
GRM1885C2A9R9DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A9R9DA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9.9PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A9R9DA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A9R9DA01D
QUANTITY
GRM1885C2A9R9DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A9R9DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A9R9DA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A9R9DA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A9R9DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A9R9DA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A9R9DA01D
IC 8-PORT E1 TRANSCEIVER 160-BGA datasheet.pdf
SWITCH DIP 2POS HALF PITCH SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 100A POWIRTA datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X10MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 3.1A 55 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf