Murata Electronics North America GRM1885C2AR50BA01D
GRM1885C2AR50BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2AR50BA01D
Brief Description
CAP CER 0.50PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2AR50BA01D.pdf
Availability of GRM1885C2AR50BA01D
QUANTITY
GRM1885C2AR50BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2AR50BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2AR50BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2AR50BA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2AR50BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2AR50BA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2AR50BA01D
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 760VDC RAD datasheet.pdf
OMNI-DIRECTIONAL ANT 50 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CAP POLYMER 27UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS CBL PIN RA CRIMP datasheet.pdf