Murata Electronics North America GRM1885C2AR50BA01J
GRM1885C2AR50BA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2AR50BA01J
Brief Description
CAP CER 0.50PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2AR50BA01J.pdf
Availability of GRM1885C2AR50BA01J
QUANTITY
GRM1885C2AR50BA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2AR50BA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2AR50BA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2AR50BA01J
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2AR50BA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2AR50BA01J Details Description
Related parts for GRM1885C2AR50BA01J
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TRANSF ADSL 1:1 RATIO 850UH SMT datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
TXRX IRDA 115.2KBIT SIDE 7-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT 110VDC W/LED IND datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 25POS .178M datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf