Murata Electronics North America GRM1886P1H1R8CZ01D
GRM1886P1H1R8CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886P1H1R8CZ01D
Brief Description
CAP CER 1.8PF 50V P2H 0603
Datasheet Download
GRM1886P1H1R8CZ01D.pdf
Availability of GRM1886P1H1R8CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1886P1H1R8CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886P1H1R8CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886P1H1R8CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886P1H1R8CZ01D
Related LinksGRM1886P1, GRM1886P1H1R8CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886P1H1R8CZ01D Details Description
Related parts for GRM1886P1H1R8CZ01D
IC EEPROM 16KBIT 150NS 24SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.6A TO92-3 datasheet.pdf
PANEL ALUMINUM 19" WHITE TEXTURE datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.0V OD SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER .050 100POS VERT T/H datasheet.pdf
RES SMD 1.65M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf
PCB GUIDE, LOCKING, COPPER, 6" datasheet.pdf