Murata Electronics North America GRM1886P1H4R8CZ01D
GRM1886P1H4R8CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886P1H4R8CZ01D
Brief Description
CAP CER 4.8PF 50V P2H 0603
Datasheet Download
GRM1886P1H4R8CZ01D.pdf
Availability of GRM1886P1H4R8CZ01D
QUANTITY
GRM1886P1H4R8CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886P1H4R8CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886P1H4R8CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886P1H4R8CZ01D
Related LinksGRM1886P1, GRM1886P1H4R8CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886P1H4R8CZ01D Details Description
Related parts for GRM1886P1H4R8CZ01D
CONN RECEPT 17POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3A 49 MOHM SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 10.8UH T38 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.03"L X 15.04"W datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 5' RD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS CABLE PIN datasheet.pdf