Murata Electronics North America GRM1886P1H820JZ01D
GRM1886P1H820JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886P1H820JZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 50V P2H 0603
Datasheet Download
GRM1886P1H820JZ01D.pdf
Availability of GRM1886P1H820JZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1886P1H820JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886P1H820JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886P1H820JZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886P1H820JZ01D
Related LinksGRM1886P1, GRM1886P1H820JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886P1H820JZ01D Details Description
Related parts for GRM1886P1H820JZ01D
RELAY OPTO SPST-NC 100MA 400V datasheet.pdf
Connector Header 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 9pF 90 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 3A 160 MOHM TH datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3.3V 65W datasheet.pdf