Murata Electronics North America GRM1886P1H820JZ01D
GRM1886P1H820JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886P1H820JZ01D
Brief Description
CAP CER 82PF 50V P2H 0603
Datasheet Download
GRM1886P1H820JZ01D.pdf
Availability of GRM1886P1H820JZ01D
QUANTITY
GRM1886P1H820JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886P1H820JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886P1H820JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886P1H820JZ01D
Related LinksGRM1886P1, GRM1886P1H820JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886P1H820JZ01D Details Description
Related parts for GRM1886P1H820JZ01D
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT&ENCL 900MHZ 8DBI CVR RMMXP datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 100KPA datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
26500 41C 41#20 P TH RECP WC datasheet.pdf
IC FPGA 74 I/O 84PLCC datasheet.pdf
Non-Isolated 5A SIP/SMT DC/DC Converters datasheet.pdf